Ministrja Haxhiu udhëton për në Hagë, pritet t’i takojë Krasniqin, Selimin, Gucatin, Haradinajn dhe Shalën

Ministrja e Drejtësisë e Kosovës, Albulena Haxhiu, nesër do të udhëtojë për në Hagë, ku pritet ta vizitojë edhe qendrën e paraburgimit të Gjykatës Speciale. Genc Nimoni, shefi i kabinetit të ministres Haxhiu për KALLXO.com ka thënë se delegacioni nga Kosova deri më tani i ka të konfirmuara takimet me disa nga të burgosurit që … Continue reading Ministrja Haxhiu udhëton për në Hagë, pritet t’i takojë Krasniqin, Selimin, Gucatin, Haradinajn dhe Shalën