Ministri Matoshi shkarkon kryeshefin e AMMK-së, Ilir Morinën

Kryeshefi i Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK), Ilir Morina, është shkarkuar nga kjo pozitë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Morina në rrjetin social ‘Facebook’, duke thënë se u shkarkua nga puna katër ditë para zgjedhjeve për ‘vendime qesharake të pabazuara’. Ai akuzon politikën, konkretisht Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, … Continue reading Ministri Matoshi shkarkon kryeshefin e AMMK-së, Ilir Morinën