Foto: SHKSHMK

Mëngjesi i ftohtë, temperaturat deri -15 gradë

Mëngjesi i sotëm në Kosovë do të ketë ngrica mesatare e deri te ato të ashpra në lartësira, ndërsa gjatë ditës mot me diell por i ftoht, njofton IHMK.

Pasdite në veri e më pas në pjesët e tjera të vendit do të mbajë mot me vranësira, ndërkaq në fund të ditës dhe gjatë natës, vende-vende me borë të dobët.

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare veriperëndimore.

Temperatura më e ulët do të jetë nga minus 12 deri në minus 14 gradë në mëngjes,kurse më e larta e ditës rreth minus katër gradë.