Foto: Kallxo.com

Mblidhet kryesia e LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që nga ora 11:00 ta mbajë mbledhjen e kryesisë.

Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate për media.

Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK janë duke zhvilluar bisedime për harmonizimin e një programi bashkëqeverisës.

Ish-shefi i grupit parlamentar të VV-së, Glauk Konjufca ka bërë të ditur të premten pas përfundimit të takimit mes dy partive se do të takohen edhe të shtunën.

 

Përfundon takimi VV – LDK, ‘ka afrim’ por jo marrëveshje