Ilustrim

Mbi 200 gjoba për mosmbajtje të maskës

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 208 kundërvajtje për mosmbajtjen e pajisjeve mbrojtëse kundër Covid-19, informojnë nga MPB.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme apelojnë deri te të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim që të mbrohen nga virusi korona, shkruan TV21./Rtv21