COVID-19 Ilustrim: Naser Fejza

Mbi 1 mijë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit jane regjistruar 1,197 raste të reja me Covid-19.

Sipas njoftimit, janë shëruar 1,030 persona dhe 54 janë vaksinuar.

Raste aktive janë 8,004.

Në 24 orë nuk ka asnjë të vdekur nga coronavirusi.