Mashtrimi me viza, arrestohet një person

Një burrë nga Fushë Kosova është arrestuar nën dyshimin se i njëjti i kishte marr viktimës para në këmbim të rregullimit të një vize.

Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur dje rreth orës 21:40 në rrugën ‘Dardania’ dhe është iniciuar si “Mashtrim”.

Tutje, në njoftimin e Policisë së Kosovës është thënë se i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.