foto: Ilustrim

Mamushë, vdes një person pasi u rrokullis me traktor

Një person në Mamushë dyshohet se deri sa ka qenë duke e punuar tokën bujqësore me traktor, është rrokullisur dhe ka pësuar lëndime vdekjeprurëse.

Sipas Policisë së Kosovës, njësitë relevante dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes ku është konstatuar vdekja e viktimës.

Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Rasti është iniciuar si “Vdekje e dyshimtë”.