Lipjan, arrestohet i dyshuari për dhunimin e një të miture

Një person është arrestuar nën dyshimin se ka dhunuar një vajzë të mitur.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit dhe me vendim të tij i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Rasti vazhdon të hetohet.

Policia nuk ka njoftuar se kur ka ndodhur rasti as për kohën e arrestimit të të dyshuarit.