Liburn Aliu

Liburn Aliu

Liburn Aliu: E kam takuar Hashim Thaçin në Hagë

Ministri i Infrastrukturës Liburn Aliu ka thënë se në Hagë ka takuar ish presidentin e Kosovës Hashim Thaçi.

Ai ne T7 tha se ka pas rastin t’i takojë të gjithë.

“Unë kam qenë dhe i kam takuar në Hagë. Kam pas rast t’i takojë. E kam takaur zotin Gucati, z.Haradinaj, Jakup Krasniqin. Kam pas rastin të takojë edhe z.Hashim Thaçin, Kadri Veselin vetëm nga larg. I kam takuar të gjithë”, tha Aliu në Pressing të T7.

Krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë më herët nuk kanë pranuar të takohen me përfaqësues të Ministrisë se Drejtësisë.

Ministrja Haxhiu: Thaçi e Veseli nuk pranuan t’i takojnë përfaqësuesit e Ministrisë së Drejtësisë