Lajçak nesër në Kosovë, takohet me Kurtin dhe liderët e partive opozitare

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak nga nesër deri më 29 qershor do të qëndroj për vizitë në Kosovë. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga Zyra e BE-së në Prishtinë. Në njoftim bëhet e ditur se Lajçak gjatë vizitës në Kosovë do të takohet me kryeministrin … Continue reading Lajçak nesër në Kosovë, takohet me Kurtin dhe liderët e partive opozitare