Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

Ky është orari i vaksinimit për personat mbi moshën 65 vjeç në të gjitha komunat - FOTO

 

Javët e fundit kanë shënuar rënie rastet ditore me COVID-19, ndërsa në të gjithë vendin aktualisht numëron saktësisht 5749 raste aktive me këtë sëmundje.

Numri total i rasteve pozitive është 106,754 raste nga 561,637 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,218 raste të vdekjes.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 98,787 raste. Ndërsa pas një ditë pushimi për shkak të Fitër Bajramit, sot rifillon vaksinimi i qytetarëve mbi moshën 65-vjeç në të gjithë vendin.

Për rajonin e Prishtinës, vaksinimi vijon në sallën “1 Tetori” ndërsa në komunat e tjera nëpër Qendrat Kryesore të Mjekësisë Familjare.

Institucionet sërish kanë ftuar qytetarët që të respektojnë masat anti-COVID në ditët e festave.