Elizabeth Allen, Foto: US Embassy

Kurti nesër pret në takim Nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, të dielen më 19.05.2024 do të pres në takim Nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen.

Zyra e Kryeministrit përmes një komunikatë ka bërë të ditur se takimi nis në orësn 10:15

Derisa, Ambasada Amerikane në Prishtinë bëri të ditur se nënsekretarja do takoj të rinj, liderë dhe institucione.