Kurti informon Begajn për marrëveshjen e Ohrit

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj priti në një takim kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin me të cilin bisedoi rreth negociatave të zhvilluara së fundmi në Ohër mes tij dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiç. Në njoftimin e Presidencës mësohet se kreu i shtetit u informua në detaje mbi negociatat e zhvilluara me Serbinë, të udhëhequra nga … Continue reading Kurti informon Begajn për marrëveshjen e Ohrit