Takimi Thaçi - Kurti - 13.03.2020

Kurti i dërgon letër Thaçit: Me juve flas vetëm për kohën e zgjedhjeve

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër Presidenti të vendit Hashim Thaçit për temat që do të diskutohen gjatë takimit të sotëm me të.

Në këtë letër thuhet se sipas Kurtit, pas mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë, e vetmja rrugë përpara është shpërndarja e Kuvendit të Kosovës dhe shpallja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme.

Takimi i dy liderëve pritet të mbahet në orën 10.

Më poshtë e gjeni të plotë letrën që Kurti i ka dërguar Thaçit:

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot pret në takime të ndara konsultative kryetarët e tri subjekteve politike.

Në një njoftim të Presidencës thuhet se në orën 10:00, presidenti Thaçi e pret në takim konsultativ kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurtin.

Albin Kurti, ka deklaruar dje se ai do të shkojë te presidenti në cilësinë e kryeministrit në detyrë.

Thaçi sot takon Kurtin, Mustafën e Veselin