Ilustrim: Kosova Irlanda e Veriut foto FFK

Kosova në epërsi ndaj Izraelit

Kosova ka arritur të shënoj në ndeshjen e parë të kualifikimeve për kampionatin evropian, ndaj Izraelit.

Goli i Kosovës erdhi pasi një autogolit të futbollistit izraelit, Dasa në minutën e 35.

Kosova gjendet në grup me Izraelin, Zvicrën, Bjellorusinë, Andorrën dhe Rumaninë