Richard Grenell - Ambasadori amerikan në Gjermani

Komunikimi në Twitter, Grenell i përgjigjet për herë të dytë Veselit

Richard Grenell, Ambasadori i ShBA-së në Berlin dhe i dërguari special i Presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, i ka reaguar edhe një herë kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli.

Sot, lideri i partisë më të madhe opozitare në vend, i reagoi Ambasadorit Amerikan, Grenell.

Por, në rrjetin social Twitter nuk ka vonuar reagimi i Ambasadorit Amerikan.

“Unë jam i lumtur të bisedoj me ju në çdo kohë për të shpjeguar pse Shtetet e Bashkuara mendojnë se duhet të mbështesni përfundimin e tarifave 100% menjëherë”, ka shkruar ai.

Veseli i përgjigjet Ambasadorit Amerikan, Kurtin e quan gënjeshtar

www.kallxo.com