Komunat ku u paraqitën rastet e reja me coronavirus

6 raste të reja me coronavirus janë identifikuar sot pas testimit të  243 mostrave të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 6 raste (sipas vendbanimit: 6 raste Romajë).

Sot më 25 maj 2020, janë shëruar 2 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 791 raste.

Deri më tani në Kosovë janë identifikuar 1032 raste me coronavirus, 791 të shëruar dhe 30 të vdekur.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!