Kombëtarja shqiptare arrin në Gjermani, gati për Euro 2024

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka arritur mesditën e sotme me 08.06.2024 në Gjermani.

Pamjet i ka publikuar Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF), në të cilat shihet kapiteni Berat Gjimshiti duke i prirë djemve kuqezi.

Shqipëria gjendet në grupin B të kompeticionit bashkë me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën.

Ndeshjen e parë kuqezijntë do të zhvillojnë kunër Italisë me 15.06.2024,

Në dy ndeshjet e fundit miqësore para fillimit të Evropianit, djemtë e Sylvinhos treguan formë të mirë, duke mposhtur Litenshtajnin 3-0 dhe Azerbajxhanin me rezultat 3-1.