Ilustrim Foto: Afrim Ejupi / KALLXO.com

Kishte veshur uniformë me emblema të Serbisë, arrestohet

Është arrestuar një person, pasi që është hasur – takuar i veshur me uniformë në të cilën kishte të vendosura emblema të Serbisë.

Rasti ka ndodhur në fshatin Tresava, Leposaviq më 18.05.2024 rreth orës 10:50.

Lidhur me rastin, pas konsultimit me prokurorin dhe gjyqtarin për kundërvajtje, është vendosur që uniforma të konfiskohet, ndërsa i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.