Foto-ilustrim

Kërkohet paraburgim për dy të dyshuarit për vrasjen e 41-vjeçarit në Fushë-Kosovë

Prokuroria e Prishtinës ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj dy të dyshuarve për rastin e vrasjes së 41-vjeçarit, i cili u ther për vdekje mbrëmë në Fushë-Kosovë.

Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar zëdhënësja e Prokurorisë së Prishtinës, Laureta Ulaj.

“Është paraqitur kërkesa për caktimin e masës se paraburgimit ndaj dy të dyshuarve për veprën penale “Vrasja””- ka thënë ajo.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:00.

Lidhur me rastin, në orët e para të ditës së sotme Policia e Kosovës ka arritur të arrestojë dy persona të dyshuar të moshës 26-vjeçare, me inicialet A.M. dhe L.B.

Vrasja në Fushë Kosovë, Prokuroria jep detaje

KALLXO.com ka kontaktuar me Shefqet Hasimin, avokatin mbrojtës të njërit nga të dyshuarit.

Sipas avokatit Hasimi vrasja ka ndodhur për motive të ulëta.

Siç e përshkroi ngjarjen avokati Hasimi, ngjarja kishte ndodhur pas një mosmarrëveshjeje për makinën e të mbrojturit të tij, L.B., i cili sipas avokatit ka kontaktuar A.M. dhe janë rrahur me tani të ndjerin.

“Në stacionin policor, i mbrojturi im ka deklaruar se ai ka qenë pjesëmarrës, ai nuk e ka përdorur thikën, pasi që ky e ka thirrë i ka thënë: “Hajde se kam problem”. E kanë pritë, ishin përleshur me boksa, pra duar, sipas tij ai tjetri e ka therë” – tha avokati Hasimi për KALLXO.com.