KEK: Punimet në bllokun B2 kanë përfunduar, sonte ose nesër kthehet në prodhim

Blloku B2 i Korporatës Energjetike të Kosovës, i cili është jashtë funksionit që nga 14 dhjetori pritet të rikthehet në prodhim gjatë natës së sotme eventualisht, gjatë ditës së nesërme. Kështu ka bërë të ditur për KALLXO.com, zëdhënësi i KEK-ut, Skënder Bucolli. Ai tha se punimet në këtë bllok kanë përfunduar dhe tani janë në … Continue reading KEK: Punimet në bllokun B2 kanë përfunduar, sonte ose nesër kthehet në prodhim