Foto; KALLXO.com

Kanosen dy inspektorë komunalë në Lipjan

Dy inspektorë komunalë kanë raportuar se derisa kanë qenë në vend të punës në Lipjan janë kanosur nga një burrë, pronar i një kompanie private.

Kjo pasi, sipas Policisë, ditë më parë, inspektorët i kishin shqiptuar gjobë kompanisë së tij për mosrespektim të vijave të transportit.

Sipas policisë, i dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Rasti ka ndodhur të mërkurën në rrugën “Shqipëria” në Lipjan rreth orës 14:15.