Ilustrim, Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

Kaçanik, një punëtor lëndohet në vendin e punës

Një punëtor është lënduar në vendin e punës në Kaçanik, pasi derisa ishte duke çmontuar një shtyllë në vend punishten e kompanisë, i kishte rënë një hekur në kokë.

Sipas Policisë së Kosovës, punëtori ka pësuar lëndime trupore dhe është duke u trajtuar në Spital.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësiti policor dhe Inspektoriati i Punës, ndërsa rasti është duke u hetuar.

Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 08:30 në Kaçanik.