Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

Intervistë: Vjosa Osmani - LIVE

Në intervistën për “Kallxo Pernime”, ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, ka folur për rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Osmani ka folur për numrin e deputetëve të listës së saj.

Vjosa Osmani tregon se si do të zgjidhet presidente dhe a i ka siguruar votat, se a do të votohet së pari për qeverinë e re apo presidentin.

Ushtruesja e detyrës së presidentes tregon si e ka parë rezultatin e LDK-së.

A do të jetë pjesë e delegacionit për bisedimet me Serbinë edhe Osmani në rast se zgjidhet presidente?

Ajo ka komentuar edhe deklaratat e Ambasadës amerikanë dhe raportin mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.