Foto: RTV 21

I gjenden dy pushkë në shtëpi arrestohet qytetari nga Vitia

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Drobresh  qytetin e Vitisë, pasi që në shtëpinë e të njejtit janë gjetur dhe konfiskuar dy pushkë automatike AK-47, katër karikator dhe 34 fishekë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregulltë.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 15:30.