Ilustrim, Foto: Gerd Altmann

I dyshuari në Ferizaj sulmon fizikisht një grua, ajo vetëmbrohet me thikë

Një person në Ferizaj është arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi po dyshohet se ka sulmuar fizikisht një grua.

Sipas Policisë, gruaja në vetëmbrojtje e ka marrë një mjet të mprehtë dhe i ka shkaktuar lëndime të dyshuarit.

Të njëjtit, pasi kanë pranuar tretmanin mjekësor, në konsultim me prokurorin, viktima është kthyer tek fëmijët e saj.

Ndërkaq, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Rasti është iniciuar nga Policia si “Dhuna në familje”.