Foto: Telegrafi

Greqia kalon në epërsi

71’ Kosova ka pranuar gol në përballjen ndaj Greqisë. Petros Mantalos harkoi në zonë, ndërsa Georgios Giakoumakis realizoi me kokë.

Dy skuadrat luajnë për pozitën e parë në Grupin 2 në Ligën C të Ligës së Kombeve.

 Pjesa e parë e ndeshjes ka përfunduar pa gola në në Panthessaliko Stadium në Volos, ndërmjet Greqisë dhe Kosovës.

Formacioni startues i Greqisë: Vlachodimos; Baldock, Mavropanos, Chatzidiakos, Tsimikas; Bouchalakis, Bakasetas, Siopis; Chatzigiovanis, Pavlidis, Masouras.

Formacioni startues i Kosovës: Muric; Domgjoni, Rrahmani, Kryeziu, Aliti; Berisha, Rrudhani; Rashica, Muslija, Bytyqi; Muriqi./Telegrafi