Arkiv - Foto: REL/AP

Grenell pyet pse Osmani dhe Kurti nuk i kanë dënuar sulmet e Hamasit në drejtim të Izraelit

Ish-emisari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka komentuar mosreagimin e kryeministrit Albin Kurti dhe presidentes Vjosa Osmani për sulmet e Hamasit në drejtim të Izraelit.

Grenell për këtë çështje ai ka reaguar me anë të një postimi në Twitter.

“Pse Albin Kurti dhe Vjosa Osmani nuk kanë dënuar sulmet me raketa të Hamasit?”, ka shkruar Grenell në Twitter.