Policia në Graçanicë - Foto: Arkiva/KALLXO

Graçanicë - Gruaja sulmohet nga dy burra

Dy burra janë arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi njëri e ka sulmuar fizikisht një grua si dhe tjetri të njëjtën e ka sulmuar seksualisht.

Rasti ka ndodhur në Graçanicë, të premten rreth orës 19:20.

“Ankuesja ka raportuar se ka pasur një ngacmim seksual nga i dyshuari mashkull kosovar. Po ashtu sipas viktimës, e njëjta është sulmuar nga personi tjetër mashkull kosovar dhe ka marrë lëndime trupore”, thuhet në raportin policor.

Viktimës i është ofruar tretman mjekësor ndërsa dy të dyshuarit janë arrestuar dhe pas intervistimit me urdhër të prokurorit dërgohen në mbajtje.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!