Ilustrim

Gjermani rrahë gruan edhe familjarët e saj në Vushtrri

Një shtetas gjermandyshohet se ka rrahur gruan e tij, shtetase kosovare.

Pasi që shtetasi i dyshuar gjerman ka rrahur viktimës, dy familjarë të saj kanë shkuar në banesë dhe janë rrahur fizikisht me të dyshuarin.

Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur në Vushtrri, dje rreth orës 15:00.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor, kurse të dyshuarit me rekomandim të prokurorit të shtetit pas  intervistimit janë liruar.

Rasti vazhdon të hetohet.