foto: Ilustrim

Gjakovë- Dyshohet se kaloi kufirin ilegalisht, arrestohet

Një person është arrestuar dje në Gjakovë.

Sipas policisë, ai dyshohet se ka kaluar kufirin Qafë Prush në mënyrë ilegale dhe pastaj ka vjedhur.

Sipas policisë,  i dyshuari gjatë intervistimit ka pranuar se kishte kryer vjedhje dhe i njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë.