Ilustrim

Fushë Kosovë, policia sekuestron kanabis nga vetura

Në rrugën “Nëna Terezë” në Fushë Kosovë, policia ka sekuestruar substancë narkotike të llojit kanabis.

Sipas të dhënave në raportin policor  ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 01:30, ku policia kishte ndalur një makinë të tipit BMW dhe pas kontrollit është gjetur sasi e konsiderueshme e narkotikëve.

Tutje në raport thuhet se lidhur me rastin është arrestuar një 29 vjeçar dhe me rekomandimin e prokurorit të shtetit ndaj të dyshuarit, policia ka iniciuar hetim për posedim të paautorizuar të substancave narkotike, psikotrope ose analoge.