FOTO - Gjendet mjet i dyshuar shpërthyes në Gjakovë

Një burrë ka gjetur një mjet të dyshuar shpërthyes përderisa ishte duke punuar në një fushë, në Gjakovë, dje rreth orës 15:10.

“Njësia për deminim e FSK-së ka dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë tërheqjen e mjetit pa ndonjë incident”, thuhet në raportin policor.

KALLXO.com ka siguruar fotografi nga vendi i ngjarjes.

Më poshtë mund të shihni fotografitë: