Formacionet e Zvicrës dhe Kosovës

Kombëtarja e Kosovës ka bërë publik formacionin për ndeshjen kundër Zvicrës që ka nisur para pak minutave.

Kosova luan formacionin 4-3-3.

Në portë është Muriç. Vija e mbrotjes përbëhet nga Mërgim Vojvoda, Mirlind Kryeziu, Amir Rrahmani dhe Florent Hadergjonaj.

Në mesin e fushës Kosova ka startuar me Valon Berishën, Florian Loshajn dhe Blendi Idrizin.

Sulmi i Kosovës përbëhet nga Vedat Muriqi që ndihmohet nga Milot Rashica dhe Zymer Bytyqi.

Në mesin e 11 futbollistëve të Zvicrës në lojë janë edhe Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.