Flakë gjigante, rrezikohen shtëpitë në Mirditë

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në zonën e Bukmirses në Mirditë.

Zjarri është në përmasa të mëdha, ndërsa rrezikohen banesa dhe shumë vreshta rrushi.

Pamjet mund t’I gjeni KËTU.

Kujtojmë se katër vatra janë aktualisht aktive në vendin tonë, ndërsa gjatë 24 orëve të fundi janë raportuar 23. Vatrat aktive janë në bashkinë Klos, në  Durrës, Kurbin dhe Shkodër./Top-Channel