Filmi ‘Circle’ i Jon Saqipit merr çmim në Nju Jork

Filmi “Circle” (Rreth) i regjisorit Jon Saqipi ka marrë çmimin si filmi më  i mirë në “Grand New York Film Awards – USA”.

Lajmi është konfirmuar nga vetë regjisori Saqipi për KALLXO.com.

Ai ka thënë se ky film është në garë në të gjitha kategoritë edhe në festivalin “Emerald Peacock” në  Berlin, Gjermani.

Filmi “Circle” ka pasur një varg suksesesh në arenën ndërkombëtare.

Deri tani ka fituar në 4 festivale në vendet e ndryshme të botës, dhe ka qenë i nominuar në kategori të ndryshme.