Ilustrim

Ferizaj, arrestohet pasi gjuajti me armë në një vilë

Një person është arrestuar në fshatin Jezerc të Ferizajt pasi dyshohet se ka gjuajtur me armë zjarri gjatë qëndrimit në një vilë.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se nga i dyshuari është konfiskuar një armë pistoletë ‘Zastava’ dhe tetë gëzhoja.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në  procedurë të rregullt.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 21:45 në Jezerc të Ferizajt.