Presidenti francez, Emmanuel Macron - Foto: REL/AFP

Emanuel Macron rezulton pozitiv me COVID-19

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka rezultuar pozitiv me COVID-19 pas shfaqjes së simptomave dhe do izolohet, raporton BBC

“Macron, 42,  bëri një test pas shfaqjes së simptomave dhe do izolohet për shtatë ditë”, thuhet në një deklaratë të pallatit Elysee.

Franca këtë javë vendosi shtetrrethim gjatë natës për të parandaluar rritjen e rasteve me COVID-19.