Tërmeti në Tiranë FOTO-Oranews

Edhe gjashtë tërmete e goditën Shqipërinë pas mesnate (FOTO)

Një tjetër tërmet, i gjashti pas mesnate ka goditur Shqipërinë rreth orës 06:47 të mëngjesit.

Mësohet se tërmeti ka qenë i magnitudës 3.5 ballë dhe epiqendra e tij ishte në detin Adriatik, 3 km nga Durrësi.

Rreth orës 00:15 lëkundjet e tërmetit janë regjstruar 10 km nga Durrësi. Magnituda 3.1 ballë.

Rreth orës 02:28 lëkundjet e tërmetit janë regjstruar 4 km nga Durrësi. Magnituda 4.4 ballë.

Rreth orës 02:48  lëkundjet e tërmetit janë regjstruar me epiqendër në detin Adriatik, 3 km nga Durrësi. Magnituda 3.5 ballë.

Rreth orës 04:19 lëkundjet e tërmetit janë regjstruar  3 km nga Durrësi. Magnituda 3.2 ballë.

Rreth orës 04:20 lëkundjet e tërmetit janë regjstruar me epiqendër në detin Adriatik, 19 km në jugperëngim të Mamurrasit. Magnituda 3.4 ballë.

Një tërmet i fuqishëm 5.8 ballë ka tronditur këtë të shtunë Shqipërinë duke lënë mbi 52 persona të lënduar dhe shumë dëme materiale nëpër banesa kryesisht në Tiranë dhe në Durrës. /21Media