Policia e Kosoves

Foto: Afrim Ejupi / KALLXO.com

E raporton nipin në polici, dyshohet për vjedhje të mjeteve për ndërtim

Një burrë nga Podujeva ka raportuar në polici se nipi i tij ia ka vjedhur tri ora, një pompë uji dhe një lift që shërben për ngritje të peshave për material ndërtimor.

Sipas policisë, dyshohet se personi i dyshuar është jashtë shtetit.

Derisa, në lidhje me rastin që është ende në hetim, është konsultuar edhe prokurori i shtetit