Policia e Kosovës

E la veturën hapur e me çelësa brenda, Policia gjen drogë brenda

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka hasur në Leposaviq më 17.05.2024 një rast të blerjes, shitjes së paautorizuar e narkotikëve.

Njësitet policore kishin hasur në një veturë të parkuar, e pa mbyllur dhe me çelës brenda veturës.

Gjatë kontrollit të saj u gjetën dhe konfiskuan substancë e dyshuar narkotike në formë të pluhurit të bardhë me peshë 3.3 gramë, substancë e dyshuari ekstazi e peshë 3.8 gramë dhe dy telefona celularë.

Për këtë rast nuk raportohet për të arrestuar dhe Policia po heton ende rastin.