Foto: Ilustrim

Dyshohet se nuk përfilli urdhrat e Policisë, arrestohet qytetari në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar një person pasi i njëjti dyshohet se nuk kishte përfillur urdhrat e zyrtarëve policorë derisa po merreshin me disa parkingje të parregullta.

Sipas Policisë i njëjti kishte rezistuar të prezantonte dokumentet si dhe kishte fyer zyrtarët policorë.

Gjatë arrestimit i dyshuari kishte shfaqur rezistencë duke lënduar dy zyrtarët policorë.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar.

Rasti ka ndodhur në Prizren.