Dy viktima dhe 869 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të shtunën se gjatë 24 orëve në Kosovë dy persona kanë vdekur nga COVID-19.

Sipas raportit 24 orësh, 869 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar ndërsa, janë testuar 2 mijë e 703 persona.

Sipas të dhënave, 1 mijë e 265 pacientë janë shëruar nga ky virus.

Këto janë të dhënat e plota të Ministrisë së Shëndetësisë: