Dy të mitur rrahin një të mitur tjetër pas konfliktit në rrjete sociale

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar dy të dyshuar të mitur të cilët për shkak të një konflikti që kishin pas përmes rrjeteve sociale e kishin sulmuar fizikisht bashkëfshatarin e tyre po ashtu i mitur.

Rasti ka ndodhur në fshatin Shkozë të Malishevës.

I mituri ka pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor.

Dy të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Rasti po trajtohet si lëndim i lehtë trupor.