Foto: KALLXO.com

Dy shtetas të Maqedonisë së Veriut arresohen nga policia për kalim ilegal të kufirit

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një burrë dhe një  grua nga Maqedonia e Veriut pasi të njëjtit kanë kaluar ilegalisht kufirin

Sipas policisë, arrestimi i të dyshuarve është bërë në Pikën Kufitare Hani i Elezit.

T dyshuarit janë shoqëruar në polici, ku është bërë verifikimi i tyre.

Me urdhër të prokurorit kujdestar, të dyshuarit për kalim ilegal të kufirit janë liruar,  ndërsa rasti shkon në procedurë të rregullt.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!