Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

Rrëfimi i Donika Gërvallës - LIVE

Donika Gërvalla, ish-anëtare e LDK-së, tani kandidate për deputete nga lista e përbashkët LVV – Vjosa Osmani, në emisionin “Kallxo Përnime” flet për raportet me LDK-në dhe përjashtimin e saj nga kjo parti.

Ajo flet për pse vendosi t’i hyjë garës për deputete në këto zgjedhje.

Pse sipas saj, LDK është shndërruar në një degë të PDK-së?

Cilat janë pritjet e saj në këto zgjedhje dhe çfarë qeverisje pret ajo në rast se do të kemi qeveri të të krijuar nga Vetëvendosje?