Ilustrim

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Paris

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në garën prestigjizore të xhudos – Grand Slam në Paris.

Në finale të kategorisë deri 52 kg, Distria e mposhti hungarezen Reka Pupp.

Ndërsa, në gjysmëfinale, kampionja olimpike e mposhti francezen Amandine Bucharsld.

“Grand Slami i katërt i fituar në Paris”- ka shkruar Federata e Xhudos e Kosovës.

FXHK-ja ka publikuar video me momente nga ndeshja e gjysëmfinales dhe dy hudhjet e Krasniqit kundër nikoqires, francezes Amandine Buchard.