FOTO: AGK

Digjet vetura e ekipit të 'Tëvë 1' në Zubin Potok

Persona të panjohur i kanë vënë flakën veturës së ekipit të gazetarëve të televizionit ‘Tëvë 1’ në Zubin Potok. Këtë e ka bërë të ditur Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës.

Disa minuta më herët ky televizion njoftoi se veturës së Tëvë 1 iu kishin thyer dritaret dhe iu kishin shpërthyer gomat.

AGK  i ka quajtur sjellje të papranueshme ndërsa u ka bërë thirrje NATO-së dhe EULEX-it të reagojnë sa më parë ndaj sulmeve ndaj gazetarëve në komunat në veri.

Situata në veri – Pamje