Ilustrim

Detaje për incidentin me dy të vdekur në minierën e Novobërdës

Sot, në minierën e Novobërdës kanë vdekur dy minatorë derisa ishin duke punuar.

Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar Hysen Vrajnolli, u.d. kryeshef i ndërmarrjes “Trepça”.

“Dy minatorë i ka zënë shembja dhe kanë vdekur. Ata ishin duke punuar në horizontin e pestë të minierës, detaje të tjera nuk kemi ende unë jam duke shkuar në vendngjarje”, ka thënë shkurt Vrajolli.

KALLXO.com do të ju mbajë të informuar me informacionet rreth rastit.

Shembet dheu në minierën e Novobërdes

www.kallxo.com

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!